Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

newsletter waw4free fanpage aplikacja
reklama
reklama

Koncert "I tylko mi żal, że Ciebie tu nie ma"

reklama
data Data: 23 kwietnia 2017, niedziela

godzina Godzina rozpoczęcia: 17:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Austriackie Forum Kultury, ul. Próżna 7/9 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Koncert w wykonaniu:
Tomasza Piluchowskiego - tenor
Joanny Okoń - skrzypce
Roberta Skiery - fortepian

podczas którego usłyszeć będzie można utwory m.in. Władysława Szpilmana, Josepha Achrona, Mieczysława Weinberga czy Leopolda Godowskiego.

Wstęp wolny.

PROGRAM:

Joseph Achron- Hebrew Melody op. 33
Henryk Wieniawski- Obertas
Adam Wieniawski- Orientale
Władysław Szpilman- Czerwony autobus
Pójdę na Stare Miasto
Deszcz
Fryderyk Chopin- Preludium Des - dur op 28 "Deszczowe"
Mieczysław Weinberg- Rapsodia na tematy mołdawskie op 47 nr 3
Leopold Godowski- Alt Wien ( aranżacja Jascha Heifetz)
Fryderyk Chopin - Walc cis- moll op. 64
Władysław Szpilman- Cicha noc
Trzej przyjaciele z boiska
Gdy się kogoś ma

Tomasz Piluchowski - Tenor. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat Internationales Gesangswettbewerb w Berlinie (Deutsche Oper) oraz XII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. Artysta ma w repertuarze partie z oper m.in. Georges'a Bizeta, Piotra Czajkowskiego, Gaetano Donizettiego, Josepha Haydna, Julesa Masseneta, Stanisława Moniuszki, Krzysztofa Pendereckiego, Giacomo
Pucciniego, Bedřicha Smetany, Giuseppe Verdiego, a także z operetek i musicali. Posiada bogaty repertuar oratoryjno-kantatowy, kameralny i pieśniarski. Brał udział w międzynarodowych koncertach i festiwalach w Polsce, a także w Estonii, Niemczech, Austrii i na Ukrainie. Śpiewał podczas gal operowych w Warszawie (Viva Mozart), w Kammeroper Schloss Rheinsberg w Niemczech i w Wiedniu.

Joanna Okoń - Pochodzi z rodziny o wieloletnich muzycznych tradycjach. Od najmłodszych lat występowała na estradach koncertowych razem z mamą - pianistką, Aliną Jasielską-Okoń. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im.
Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie kształciła się w klasie skrzypiec Janusza Kucharskiego, a później na studiach podyplomowych pod kierunkiem Jana Staniendy. Swoje umiejętności doskonaliła również u Mariny Jaszwili oraz jako stypendystka Międzynarodowego Kursu Orkiestrowego w Attergau (Austria) prowadzonego przez Filharmoników Wiedeńskich. Tam przez kilka letnich sezonów pracowała pod okiem takich dyrygentów, jak Sir Neville Marriner, Riccardo Mutti, Fabio Luisi, Shandor Vegh, Leopold Hager, Theodor Guschlbauer, Heinrich Schiff.

Robert Skiera - Studia pianistyczne ukończył w 1988 roku w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Alicji Palety-Bugaj oraz kameralistyki Barbary Halskiej. W macierzystej uczelni pracował jako adiunkt w Katedrze Fortepianu oraz w klasie kameralistyki, współpracując również z klasą Piotra Palecznego. Był wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie jest nauczycielem Zespołu
Państwowych Szkół Muzycznych im. Józefa Elsnera, współpracując m.in. z klasą wokalną Marii Olkisz i Jacka Laszczkowskiego.
Głodni po evencie?
3 darmowe dostawy z kodem "waw4free" od Uber Eats
Kliknij po szczegóły. :)
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę
reklama
reklama


Zobacz też

reklama
kup nasze gadżety! :-)