Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

reklama
waw4free utrzymuje się z reklam wyświetlanych na stronie. Staramy się, aby nie były irytujące. Dziękujemy za nieblokowanie reklam w naszym serwisie. :-)
reklama

Warszawa stroszy piórka: Spacerem do pracy – przez Śródmieście

Warszawa stroszy piórka: Spacerem do pracy – przez Śródmieście
Data: 21 Kwietnia 2017, piątek, Godzina: 6.15
Miejsce: Warszawa - Śródmieście (pokaż na mapie)
Zapraszamy na drugi poranny ptasi spacer. Tym razem spróbujemy sprawdzić ze Stanisławem Łubieńskim, jak rozwija się ornitosytuacja w Ogrodzie Saskim oraz Ogrodzie Krasińskich. A podobno naprawdę się dzieje…

Wczesna wiosna to bodajże najlepszy moment zarówno, by obserwować ptaki (bo kamuflaż listowia jeszcze w powijakach), jak i by posłuchać ich koncertowania (bo hormony niebagatelnie uderzają skrzydlatym śpiewakom do głowy). I czy to się komuś podoba, czy nie, to ptaki najaktywniejsze są o brzasku (można powiedzieć, że nawet na długo przed nim…). Dlatego wpadliśmy na pomysł bardzo porannych spacerów w dni powszednie, wychodząc z założenia, że: skoro w takie dni ze względu na obowiązki i tak wstajesz rano, to może uda Ci się zmobilizować na tyle, by przespacerować się z nami, zanim dotrzesz do pracy lub szkoły. Wydaje nam się, że w weekend byłoby z tym nieco gorzej… Przy czym staraliśmy się pogodzić racje ornitologów (proponujących środek nocy) z racjami mniej zaawansowanych ptasiarzy i wyznaczyliśmy godzinę spotkania na 6:15. Na miejsce startu i mety spacerów wybraliśmy lokalizacje w pobliżu stacji metra, tak byś jak najłatwiej mogła\mógł dotrzeć po zakończeniu do punktu przeznaczenia.

Oczywiście zawsze można odłączyć się od grupy wcześniej.

21.04 (piątek), godz. 6.15-8.15
Zbiórka: wejście do Ogrodu Saskiego – róg Marszałkowskiej i Królewskiej,
Koniec: metro Ratusz-Arsenał
Prowadzenie: Stanisław Łubieński

Wydarzenie organizowane w ramach serii Naturalnie, że Warszawa.

Zobacz też

reklama