Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage aplikacja
reklama
reklama

Efektywne techniki pracy z dzieckiem z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Efektywne techniki pracy z dzieckiem z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

reklama
data Data: 24 kwietnia 2017, poniedziałek

godzina Godzina rozpoczęcia: 17:30

miejsce Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Uniwersytet SWPS, ul. Chodakowska 19/31 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Rodzicom dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu czasem trudno rozeznać się w gąszczu nowych technik terapeutycznych. Ciągle zmienia się też stan wiedzy na temat ASD. A zaniepokojeni rodzice zadają sobie pytania: „Która z technik jest skuteczna? Czy moja praca z dzieckiem na pewno przynosi oczekiwane rezultaty?”. Te wątpliwości postaramy się rozwiać podczas warsztatu i wykładu w Strefie Rodzica 24 kwietnia 2017 r. Psycholog dr Anna Waligórska opowie o właściwym doborze technik w terapii dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz o tym, jak na co dzień stosować wiedzę dotyczącą ASD.

Wstęp wolny. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy: link

WYKŁAD

Dobór technik terapii ASD opartych na badaniach – model NPDC

Liczba technik terapeutycznych stosowanych u osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu jest niebywale duża, i ciągle rośnie. Jednocześnie systematycznie powstają kolejne badania oceniające ich skuteczność. Nic dziwnego, że zarówno rodzice, jak i profesjonaliści czują się zagubieni w tej sytuacji. Które z technik są na pewno efektywne? Czy ostatnio nie zmienił się stan wiedzy? Czy na pewno praca z dzieckiem przynosi pożądane rezultaty?

Mnożą się pytania, na szczęście wydaje się, że już wkrótce otrzymamy na nie rzeczowe odpowiedzi. A to za sprawą powstałego niedawno, zakrojonego na szeroka skalę projektu NPDC (National Professional Development Center in Autism Spectrum Disorders)

NPDC ma wypracować standardy terapii i edukacji dzieci oraz młodzieży z ASD. Kierowane przez prof. Samuela Odoma centrum stworzyło model doboru technik terapeutycznych (m.in. do sfery rozwojowej i wieku dziecka) na podstawie szerokiego przeglądu badań i standardów terapii. NPDC wypracowało także zasady wdrażania potwierdzonych technik i dobrych praktyk w terapii do praktycznych działań klinicznych i edukacyjnych.

Podczas wykładu prowadząca przede wszystkim przedstawi nowe spojrzenie na wiedzę o właściwym doborze technik w terapii dzieci ze spektrum autyzmu. To pozwoli rodzicom na dalsze rozwijanie kompetencji w tym zakresie.

Termin i miejsce:
24 kwietnia 2017 r., godz. 17.30–18.15
Uniwersytet SWPS w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31, sala S303

WARSZTAT

Jak skutecznie wdrażać efektywne techniki w pracy z dzieckiem?

Wiedza o nowych technikach pracy z dzieckiem z zaburzeniami ze spektrum autyzmu to jedno. Drugie to umiejętność zastosowania jej w praktyce. Często to właśnie wdrożenie dobrych praktyk okazuje się najtrudniejsze. Dlatego warsztat dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu oraz sublinicznymi trudnościami z tego obszaru (np. społecznymi, komunikacyjnymi czy emocjonalnymi) będzie dotyczył sposobów na rzeczywiste wprowadzenie skutecznych rozwiązań.

Termin i miejsce:
24 kwietnia 2017 r., godz. 18.30–20.00
Uniwersytet SWPS w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31, sala S309

PROWADZĄCA

dr Anna Waligórska - psycholog, adiunkt w Katedrze Komunikacji Wizualnej na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS. Specjalizuje się w terapeutycznych i komunikacyjnych funkcjach przekazu wizualnego oraz zagadnieniach myślenia narracyjnego w terapii, szczególnie u osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą ze spektrum autyzmu, a także pracy z zespołami pedagogicznymi przy tworzeniu strategii włączenia społecznego osób z ASD, prowadzeniu grup kompetencji społecznych dla osób z Zespołem Aspergera. Certyfikowana diagnostka ADOS-2, STAT, trenerka APERS. Dyrektor ds. badań i rozwoju Centrum Terapii Autyzmu SOTIS, które współtworzy od 2005 roku. Członek Komisji ds. Autyzmu przy Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym, członek Autism-Europe. Autorka publikacji na temat skuteczności oddziaływań terapeutycznych dla osób ze spektrum autyzmu (w tym z zastosowaniem nowych technologii) oraz psychologicznego oddziaływania obrazu.

Zapraszamy! :)
Idziesz na to wydarzenie? Napisz swoją relację na się bywa...
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Zobacz też

reklama
sprawdź naszego bloga! ;-)