Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

newsletter waw4free fanpage aplikacja
reklama
reklama

Piknik historyczny w Muzeum Wojska Polskiego

Piknik historyczny w Muzeum Wojska Polskiego

reklama
data Data: 23 kwietnia 2017, niedziela

godzina Godzina rozpoczęcia: 10:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Wojska Polskiego, Jerozolimskie 3 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Muzeum Wojska Polskiego zaprasza na Piknik Historyczny, poświęcony czasom, w których żył Tadeusz Kościuszko (1746 - 1817).

Poprzez pokazy konne i artyleryjskie, musztry, gotowanie staropolskich potraw i pokazy dawnych zawodów oraz zabawy i tańce z publicznością chcemy w atrakcyjny sposób przybliżyć postać Naczelnika i jego czasów. Pomogą nam w tym liczne grupy rekonstrukcyjne: Archeoconcept, Garnizon Fortecy Częstochowskiej, Stowarzyszenie Regimentów i Pułków Polskich 1717-1831 ARSENAŁ oraz Xiążęca Drużyna. W czasie pikniku będzie można zobaczyć XVIII i XIX wieczne mundury oraz ubiory cywilne, poznać techniki władania szablą i lancą, obserwować inscenizowane pojedynki z użyciem broni białej i palne, zapoznać się z obozowym życie żołnierzy, a także poczuć zapach czarnego prochu. Zainteresowani codziennością epoki będą mogli przeczytać starą gazetę przy filiżance herbaty w dawnej kantynie, przyjrzeć się pracy praczki czy wytwarzaniu papieru czerpanego zdobionego suszonymi ziołami i kwiatami, a także sprezentować sobie szlafmyce lub kalesony. Oczywiście publiczność wraz z pociechami może brać udział w większości prezentowanych czynności i zabaw. Najmłodsze latorośle polecamy przyuczyć do wyrobu kafli z gliny. Dla szczególnie zainteresowanych epoką Piotr Mirosław Zalewski z Muzeum Narodowego w Warszawie wygłosi wykład ,,Bandolier insurekcyjny”.

Mamy nadzieje, że dzięki takiej formie prezentacji historii dzieci młodzież i dorośli opuszcza piknik zarażeni jej pozytywnym bakcylem.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 23 kwietnia do Muzeum Wojska Polskiego w godzinach 10.00 – 18.00.
Głodni po evencie?
3 darmowe dostawy z kodem "waw4free" od Uber Eats
Kliknij po szczegóły. :)
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę
reklama
reklama


Zobacz też

reklama
kup nasze gadżety! :-)