Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

reklama
waw4free utrzymuje się z reklam wyświetlanych na stronie. Staramy się, aby nie były irytujące. Dziękujemy za nieblokowanie reklam w naszym serwisie. :-)
reklama

Naczynka i demencje - wieczór autorski Moniki Sadowskiej

Naczynka i demencje - wieczór autorski Moniki Sadowskiej
Data: 26 Maja 2017, piątek, Godzina: 19.00
Miejsce: Warszawa - Śródmieście, PM na Trawie, Jazdów 3/12 (pokaż na mapie)
W kwietniu 2017 w noworudzkim wydawnictwie Mamiko ukazał się tom wierszy "Naczynka i demencje" warszawskiej poetki Moniki Sadowskiej. Dotyka on pozornej opozycji człowiek - maszyna, szczególnie na gruncie zdolności do wyrażania emocji.
Tomik Naczynka i demencje to zbiór wierszy częściowo napisanych przez człowieka, a częściowo mechanicznie wyklikanych poprzez akceptowanie podpowiedzi słów proponowanych przez słownik w komunikatorze internetowym Messenger. Czytelnik najpierw przeprowadzany jest przez świat bardzo emocjonalnych, afektywnych historii z życia poetki, a zaraz potem zapraszany do przejścia w uniwersum liryki wygenerowanej przez telefon komórkowy czy tablet. Podczas tej wędrówki powstaje pytanie o kwestie autorstwa. Czy twórcą wierszy, jakie poetka wyklikuje na urządzeniach bliskich jej osób, jest ona sama czy automat, jakim jest mechanizm sztucznej inteligencji słownika? A może autorem tych wierszy jest właściciel urządzenia, który dostarcza słownikowi najczęściej używanych przez siebie zwrotów jako sformułowań najtrafniejszych, najbardziej wartościowych?
Co zasłaniają, a co mogą odsłonić automatycznie wygenerowane słowa? Czy ukazują nasze emocje, w sposób bezkompromisowy uwidaczniając to, co sami przed sobą chcielibyśmy schować? Czy poezja dzisiaj jest także pewnego rodzaju mechanizmem? Jakie jest dzisiaj zadanie poety?

wstęp wolny | free entry

prowadzenie: dr Bartłomiej Błesznowski
wieczór uświetni koncert zespołu Nowy Stwór Mazowiecki
podczas spotkania będzie można obejrzeć i zakupić grafiki Magdaleny "Madee" Kwasik

Zobacz też

reklama