Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

newsletter waw4free fanpage aplikacja
reklama
reklama

Kaszana zdalnie sterowana - Wolski Teatr Letni

Kaszana zdalnie sterowana - Wolski Teatr Letni

reklama
data Data: 13 maja 2017, sobota

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Wola, Amfiteatru w Parku Sowińskiego, Elekcyjna 17 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Muzyka i słowa: Piotr Bukartyk, scenariusz i reżyseria: Jerzy Satanowski, kierownictwo muzyczne: Fabian Włodarek, Jerzy Satanowski.

Piotr Bukartyk napisał ponad 400 piosenek, a niektóre z nich zostały okrzyknięte hitami, np.: Kobiety jak te kwiaty, Niestety trzeba mieć ambicję, Sznurek, W życiu liczy się porządek czy Małgocha. Artysta początkowo występował w typowo bardowskim klimacie: gitara akustyczna i śpiew, ale w 1998 roku rozpoczął współpracę z zespołem Sekcja. Jej efektem był album zatytułowany "Z głowy". Stylistycznie oscylował wokół dosyć tradycyjnie pojmowanego rocka, ale teksty pozostały utrzymane w konwencji półpoważnej, co można już zaobserwować po samych tytułach kompozycji, takich jak Wino proste musi być czy Kaszana. Bukartyk komponuje też utwory dla innych artystów ( Varius Manx, Mieczysław Szcześniak, Andrzej Krzywy), jednak zazwyczaj to on sam jest interpretatorem swoich piosenek. Jerzy Satanowski o spektaklu: Nasz spektakl jest pierwszą próbą przeniesienia piosenek Piotra Bukartyka na innych wykonawców, pozornie nie z tej samej bajki co autor. Podjęli się tego zadania aktorzy bardzo charakterystyczni. Jako autor scenariusza i reżyser uważam, że będzie to przygoda ciekawa i zaskakująca, zarówno dla publiczności jak i autora. Gdybym miał jednym zdaniem określić ten spektakl, napisałbym tak: poetycko-kabaretowa opowieść o współczesnej Polsce nie pozbawiona akcentów uniwersalnych.

Obsada: Dorota Osińska, Magdalena Piotrowska, Tkacz Krystyna, Żak Katarzyna, Jacek Bończyk, Jan Janga Tomaszewski.

Zespół muzyczny: Fabian Włodarek: piano, akordeon, Wiesław Wysocki: saksofony, klarnety, flet, klawisze, Paweł Stankiewicz: gitary, Konrad Kubicki: bas, Robert Siwak: perkusjonalia.

Organizator: Wolskie Centrum Kultury

Wstęp wolny
Głodni po evencie?
3 darmowe dostawy z kodem "waw4free" od Uber Eats
Kliknij po szczegóły. :)
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę
reklama
reklama


Zobacz też

reklama
kup nasze gadżety! :-)