Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

reklama
waw4free utrzymuje się z reklam wyświetlanych na stronie. Staramy się, aby nie były irytujące. Dziękujemy za nieblokowanie reklam w naszym serwisie. :-)
reklama

Dokdialog - Mów mi Marianna

Dokdialog - Mów mi Marianna
Data: 08 Maja 2017, poniedziałek, Godzina: 19.00
Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Kultury Śródmieście, Smolna 9 (pokaż na mapie)
Przyjdź obejrzeć dokument!

Film:

Mów mi Marianna, reż. Karolina Bielawska, prod. Studio Filmowe Kalejdoskop, 2015, 75'
Marianna to czterdziestoletnia atrakcyjna kobieta. Odeszła od osób, które kochała. Pozwała rodziców do sądu, bo tylko tak mogła zmienić zapis w metryce. A wszystko po to, by zmienić płeć. Okazało się, że życie napisało scenariusz, jakiego nikt się nie spodziewał, a cena wolności i wymarzonej kobiecości jest bardzo wysoka.

Gość:
Po filmie spotkanie z gościem!

Prowadząca:
Beata Poprawa - absolwentka dziennikarstwa i filmoznawstwa, czechofilka. Publikuje bądź publikowała na Artpapier.pl, Ha.art.pl, w Magazynie Filmowym SFP, Magazynie BadTaste, 5kilokultury.pl. Gatunkowy konik to filmy z gatunku coming-of-age, w tym głównie te o szkole.

POLSKI DOKUMENT ZDOBYWA ŚWIAT!
Gośćmi będą młodzi autorzy filmów dokumentalnych, których filmy odniosły szczególny sukces na międzynarodowych festiwalach. Polskie kino dokumentalne od kilku lat jest silnie obecne na najważniejszych festiwalach filmowych i nominowane są do znaczących nagród. Wystarczy wspomnieć nominacje oscarowe dla filmów „Joanna” i „Nasza klątwa” w 2014 roku, zwycięstwo „Wszystkich nieprzespanych nocy” Michała Marczaka na Sundance 2016, dwie główne nagrody w konkursie studenckim największego festiwalu dokumentu na świecie IDFA („Kiedy ten wiatr ustanie” Anieli Gabryel i „Więzi” Zofii Kowalewskiej) w 2016 roku, czy coroczne zwycięstwa polskich dokumentów w Tygodniu Krytyki Filmowej MFF Locarno. Publiczności zaprezentujemy filmy dokumentalne powstałe w latach 2013-2016 ze szczególnym naciskiem na debiuty dokumentalne i filmy realizowane przez młodych twórców.

Organizator: Fundacja Rozwoju Sztuki Filmowej
Partnerzy: Szkoła Wajdy, Dom Kultury Śródmieście
Wydarzenie współfinansowane przez m.st. Warszawa

WSTĘP WOLNY!

Zobacz też

reklama