Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Powszechna Improwizacja (3) - Krzysztof Knittel

Powszechna Improwizacja (3) - Krzysztof Knittel
📅 Data: środa, 15 lutego 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 13:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, MÓZG Warszawa, Jana Zamoyskiego 20 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Krzysztof Knittel: "Treść warsztatów? Od kilku lat wśród studentów w Krakowie, Warszawie i Łodzi propaguję metodę CONDUCTION Lawrence Butch Morrisa . Więc zaczęlibyśmy od uczenia się improwizacji dyrygowanej w zespole, potem trochę różnych ćwiczeń dźwiękowych, może też wykonanie dwóch - trzech instrukcji z „Aus den sieben Tagen” Karlheinza Stockhausena. W trakcie pracy wykształci się z pewnością team kilku najbardziej aktywnych osób, które zostaną dyrygentami i będą prowadzić całą grupę podczas koncertu. W ten sposób, dość naturalnie, powinien powstawać szkic formy naszego koncertu."

"Powszechna Improwizacja" to nowy projekt realizaowany wspólnie przez Mózg Foundation i Teatr Powszechny, który realizowany jest w czterech odsłonach. Zapraszamy państwa na trzecią odsłonę projektu, która prowadzona będzie przez wybitną postać - kompozytora, eksperymentatora, improwizatora i wykładowcę w jednym, Krzysztofa Knittla. Warsztaty trwać będą 2 dni i zakończą się publiczną prezentacją osiągniętych rezultatów pracy. Podczas wieczoru 16 lutego usłyszymy rozmowę z Krzysztofem Knittlem prowadzoną przez Sławka Janickiego, a następnie koncert w wykonaniu zespołu prowadzonego przez mistrza. Na zakończenie odbędzie się Wieczór Muzyki Improwizowanej z udziałem uczestników warsztatów oraz muzyków warszawskich.

Idea projeku
Wystąpienie publiczne bez przygotowania. Akt twórczy odbywający się w tym samym czasie co akt wykonawczy. Najczystsza forma przekazu artystycznego i intelektualnego.
Improwizaca to zjawisko występujące we wszystkich dziedzinach sztuki. Uprawianie imrowizacji kształtuje zdolność do kreatywnego myślenia, do wyrywania się z ustalonych standardów, co prowadzi w naturalny sposób do powstawania nowego lub rozwoju czegoś już istniejącego.
Czy improwizowanie muzyką, słowem czy obrazem może mieć zastosowanie w życiu codziennym? Czy może służyć rozwojowi duchowemu i intelektualnemu osobie improwizującej?

Plan zajęć:
15.02.2017, godz. 13:00-16:00 - zajęcia warsztatowe
15.02.2017, godz. 17:00-20:00 - zajęcia warsztatowe
16.02.2017, godz. 14:00-17:00 - zajęcia warsztatowe
16.02.2017, godz. 20:00 - prezentaja efektów spotkań warsztatowych podczas Wieczoru Muzyki Improwizowanej

Udział w warsztatach zgłaszać można pisząc na adres: fundacja@mozg.art.pl lub dzwoniąc pod nr telefonu: 661574508
Udział w warsztatach jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona.
WŁASNE INSTRUMENTY - JAK NAJBARDZIEJ WSKAZANE!

KRZYSZTOF KNITTEL
kompozytor, współtwórca wielu grup muzyki improwizowanej: Grupy Kompozytorskiej KEW (1974-76), Niezależnego Studia Muzyki Elektroakustycznej (1982-84), Pociągu Towarowego (od 1986), European Improvisation Orchestra (1996-98), tria CH&K&K (od 1999), Kawalerowie błotni (od 2003). Urodzony w 1947 roku w Warszawie, studiował w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na wydziałach Reżyserii Dźwięku oraz Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki. Od 1973 współpracował ze Studiem Eksperymentalnym Polskiego Radia. W 1978 pracował w The Center of the Creative and Performing Arts w Buffalo, USA.
Pisze utwory orkiestrowe, chóralne, kameralne, gra muzykę komputerową i elektroakustyczną na żywo, komponuje dla baletu, teatru, filmu, tworzy instalacje dźwiękowe. Jako kompozytor i wykonawca swojej muzyki koncertował w większości krajów europejskich, w Azji, w Ameryce Północnej i Południowej. Jego dyskografia obejmuje ponad 50 płyt. W stanie wojennym działał w środowiskach kultury niezależnej. Po 1989 roku współtworzył festiwal „Audio-Art”, był dyrektorem festiwalu Warszawska Jesień, utworzył festiwal Ad Libitum. Był prezesem Związku Kompozytorów Polskich w latach 1999-2003, od 2005 przewodniczy Polskiej Radzie Muzycznej. Jest profesorem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, wykładał także w akademiach muzycznych w Krakowie i Łodzi. W 1985 roku otrzymał nagrodę „Solidarności”, w 1998 został nagrodzony przez Foundation for Contemporary Performance Arts w Nowym Jorku, otrzymał też nagrodę im. Cypriana Norwida, Srebrny Medal ‘Gloria Artis’ oraz Nagrodę Związku Kompozytorów

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę