Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

newsletter waw4free fanpage aplikacja
reklama
reklama

Sztuka dla wnuka: Historia jak z obrazka

Sztuka dla wnuka: Historia jak z obrazka

reklama
data Data: 17 stycznia 2017, wtorek

godzina Godzina rozpoczęcia: 15:30

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście
Opti Taxi
Kto dzieciom pokazuje świat i opowiada ciekawe historie? Kto przekazuje im tradycje rodzinne i narodowe? Kto cierpliwie odpowiada na milion pytań? Dziadkowie! Podczas zajęć poznamy najciekawsze dzieła sztuki, zastanowimy się, jak maluje się obrazy, odbędziemy także podróż w przeszłość. Przewodnikami małych odkrywców będą nasi edukatorzy i… właśnie dziadkowie.

Na zajęcia zapraszamy babcie i dziadków z wnukami w wieku od 5 do 12 lat
Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, od października 2016 do maja 2017, we wtorki o godz. 15.30
Zajęcia trwają ok. 60 minut i odbywają się w galeriach muzealnych (Muzeum Narodowe w Warszawie)
Wstęp wolny!

15 listopada
Mistrz średniowiecznego ołtarza
Mistrz ołtarza św. Barbary, Mistrz lat 1486–1487, Mistrz Poliptyku Zwiastowania z Jednorożcem… Artyści w średniowieczu rzadko podpisywali swoje prace imieniem i nazwiskiem. Skąd zatem wiemy, kim byli? Czy zostawili wskazówki dotyczące swojej tożsamości? Podczas zajęć wspólnie poszukamy tych tropów w Galerii Sztuki Średniowiecznej.

6 grudnia
Prawdziwa historia świętego Mikołaja
Gdzie i kiedy żył święty Mikołaj? Jakie imiona nosili Trzej Królowie i jak ich przedstawiano? Zobaczymy również, w jaki sposób w różnych epokach historię Bożego Narodzenia ukazywali malarze i rzeźbiarze. Na zakończenie zajęć wykonamy wspólnie prace plastyczne o tematyce świątecznej.

17 stycznia
Historia jak z obrazka
Historii możemy uczyć się z książek. Czy możemy ją też poznać, obserwując obrazy? W galeriach MNW, na płótnach wielkich mistrzów, ukrywają się królowie i królowe, toczący bitwy generałowie i rozmarzeni poeci. Podczas zajęć przeżyjemy lekcje historii w obrazach i zagłębimy się w świat dawnych opowieści.

7 lutego
O! Matejko!
Obrazy Jana Matejki przedstawiają najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski. Na spotkaniu dowiemy się, skąd Matejko czerpał historyczną wiedzę i do czego był mu potrzebny „Skarbczyk”. Poznamy rodzinę mistrza Jana i ciekawostki z jego życia.

21 marca
Realnie o sztuce
Kuropatwy, które wyglądają jak żywe, liście zdają się poruszać na wietrze, a rzeka wydaje się płynąć... Podczas zajęć poznamy twórczość malarzy realistów i zastanowimy się, jak Józef Chełmoński i Aleksander Gierymski wyczarowywali swoje obrazy.

11 kwietnia
Sztuka w sferze marzeń
Obrazy Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera i Witolda Wojtkiewicza pełne są harpii, faunów, rusałek i fantastycznych zwierząt. Przyjrzymy im się uważnie i nauczymy się interpretować ukryte znaki, a na zakończenie wyczarujemy własną idyllę i przeniesiemy się w pełną symboli krainę wyobraźni.

23 maja
Sztuka z kół i kwadratów
Obrazy zgromadzone w MNW potrafią nas zaskoczyć, gdyż nie wszystkie przypominają świat, jaki znamy. Zastanowimy się, co artyści mieli na myśli, gdy malowali skomplikowane kompozycje pełne linii, figur geometrycznych i kolorowych plam? Dlaczego nadawali swoim obrazom trudne do wymówienia tytuły? Galeria Sztuki XX i XXI wieku pełna jest obrazów i… pytań. Podczas zajęć postaramy się rozwiać wątpliwości odbiorców.

Koordynator: Aleksandra Kresowska-Pawlak
Głodni po evencie?
3 darmowe dostawy z kodem "waw4free" od Uber Eats
Kliknij po szczegóły. :)
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę
reklama
reklama


Zobacz też

reklama
kup nasze gadżety! :-)