Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

newsletter waw4free fanpage aplikacja
reklama
reklama

Finisaż wystawy Kaligrafie Społeczne

Finisaż wystawy Kaligrafie Społeczne

reklama
data Data: 14 stycznia 2017, sobota

godzina Godzina rozpoczęcia: 17:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zachęta - Narodowa Galeria Sztuki (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Finisaż Kaligrafii społecznych
wstęp wolny

Harmonogram:

17.00: Bliski Wschód i Afryka Północna dzisiaj – spotkanie z prof. Katarzyną Górską-Sosnowską
Mały Salon
Prof. Katarzyna Górska-Sosnowska — wykładowczyni Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uzyskała habilitację z religioznawstwa oraz doktorat z nauk ekonomicznych. Jest autorką licznych publikacji na temat problemów społeczno-ekonomicznych z rejonu Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej.

18.00: performans Lydii Ourahmane
wystawa
The Third Choir Archives Performance
21 min, 2015
Jakkolwiek swobodne byłyby drogi współczesnej internetowej komunikacji między ludźmi, załatwienie oficjalnego pozwolenia na wywóz pracy z Algierii (w 1962 roku rząd Algierii wprowadził zakaz wywozu dzieł sztuki) zajęło artystce kilkanaście miesięcy starań. Jej podania deklarujące
obiekty jako różne kategorie dóbr spotkały się z kolejnymi odmowami urzędów celnych.
Zgoda została wydana dopiero po interwencji tunezyjskiego Ministerstwa Kultury.
Performans stanowi uzupełnienie prezentowanej na wystawie instalacji rzeźbiarsko-dźwiękowej artystki.
Lydia Ourahmane (ur. w 1992, Sa’ida) — ukończyła studia licencjackie w Goldsmiths w Londynie (2014). Mieszka i pracuje w Oranie oraz Londynie. Wykorzystuje nowe media, przede wszystkim wideo, wykonuje wykłady performatywne, tworzy publiczne interwencje. Jest także rzeźbiarką i autorką instalacji ze znalezionych obiektów. W swoich pracach bada złożone społeczne i polityczne struktury.

19.00: spotkanie z dr Magdaleną Pinker: Kobiety w krajach islamu (wystawa);
Sztuka kaligrafii (Mały Salon)
dr Magdalena Pinker - arabistka, absolwentka i pracowniczka Katedry Arabistyki i Islamistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Opiekuje się kolekcją sztuki arabskiej i tureckiej w Zbiorach Sztuki Orientalnej Muzeum Narodowego w Warszawie. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół sztuki i architektury muzułmańskiej, arabskiej historiografii oraz współczesnych zagadnień społeczno-kulturowych świata arabskiego.

20.00: spotkanie z artystką Anahitą Razmi
Mały Salon
Na wystawie prezentowane są trzy prace Anahity Razmi, fotografia (2015) przedstawiająca wytatuowane ramię artystki, a na nim napis: „This is not Iranian” (To nie jest Iranka) - deklaracja absolutnej wolność artysty. Film Middle East Coast West Coast (2014) dotyczący również istoty reprezentacji oraz katastroficzną w nastroju instalację Arsenały (2012). W czasie spotkania opowie o swojej twórczości.
Anahita Razmi (ur. w 1981, Hamburg) — jest artystką irańskiego pochodzenia mieszkającą w Berlinie. Studiowała w Bauhaus-Universität w Weimarze (dyplom 2006), Pratt Institute w Nowym Jorku (2006) oraz w Staatliche Akademie der Bildenden Künste w Stuttgarcie pod kierunkiem Christiana Jankowskiego. Zajmuje się wideo, instalacjami i performansem. Odwołuje się do kultury popularnej, ironicznie dekonstruuje symbole, zaburza kontekst utrwalonych znaków oraz stereotypów.

21.00: koncert Improvised Duo: Nasri + La Mirza (sala multimedialna)
Randa Mirza urodziła się w 1978 roku w Libanie, mieszka w Bejrucie i Marsylii. Oprócz praktyki jako artystka wizualna zajmuje się VJowaniem, czyli oprawą wizualną setów djeskich. Z Randą Mirzą wystąpi Nasri, francusko-libański aktor i dziennikarz Nasri Sayegh na stałe mieszkający w Berlinie.
Muzyka Nasri to dźwiękowe spotkanie wielkich nazwisk klasycznego arabskiego repertuaru, zachodniej muzyki pop, muzyki z Emiratów Arabskich, Egiptu i Libanu z gwiazdami i gwiazdeczkami francuskiego kina i literatury. Jako wielbiciel diw jazzu Nasri łączy Asmahan i Delphine Seyrig, Grace Jones i Jeanne Moreau, a także arabskie dźwięki z akustycznymi dialogami m.in. Bette Davis. Randa Mirza stworzy do tego wizualizacje wykorzystując m.in. obrazy z kina egipskiego.
Głodni po evencie?
3 darmowe dostawy z kodem "waw4free" od Uber Eats
Kliknij po szczegóły. :)
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę
reklama
reklama


Zobacz też

reklama
kup nasze gadżety! :-)