Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

reklama
waw4free utrzymuje się z reklam wyświetlanych na stronie. Staramy się, aby nie były irytujące. Dziękujemy za nieblokowanie reklam w naszym serwisie. :-)
reklama

Konstrukcja Polski w procesie

Konstrukcja Polski w procesie
Data: 12 Stycznia 2017, czwartek, Godzina: 18.00
Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Jazdów 1 (pokaż na mapie)
PARTYCYPACJE, EMANCYPACJE, TRANSFORMACJE. TEATR INTELEKTUALNEJ WSPÓLNOTY
wykłady Łucji Iwanczewskiej

Jak w Polsce myśli się o wspólnocie? Jak się ją przedstawia? Jakie związki łączą życie intelektualne i społeczne Polaków?

Cykl poświęcony będzie polskiej historii intelektualnej ostatnich 50 lat, odczytanej jako projekt przedstawieniowy polskiego życia społecznego. Autorka analizuje filozoficzne, estetyczne, polityczne, światopoglądowe, kulturowe idee, które znajdując wyraz w teatrze i na scenie społecznej, bezpośrednio wpływały i wpływają na kształt naszej zbiorowości.

"Zaproszę Państwa na spotkania z wielkimi myślicielami i z małymi dziewczynkami rysującymi w zeszytach bomby, z chłopcami projektującymi nowe wizje Polski w zadymionych pokojach i z myślami, które stały się przedstawieniami. Chciałabym odpowiedzieć na pytanie, czy w Polsce istnieje teatr intelektualnej wspólnoty".
Łucja Iwanczewska

WSTĘP WOLNY

12 stycznia 2017, godz. 18.00
KONSTRUKCJA POLSKI W PROCESIE

Tytuł wykładu nawiązuje do międzynarodowej wystawy "Konstrukcja w procesie" z 1981 roku, która odbyła się w Łodzi i przeszła do historii jako fenomen pozaartystyczny i społeczny. Było to wydarzenie artystyczne, które powiązało artystów z robotnikami i działaczami Solidarności. Wychodząc od tego przykładu i czyniąc go metaforą rozważań, chciałabym opowiedzieć o budowaniu i tworzeniu się strategii partycypacyjnych na styku sztuki, polityki i społeczeństwa w polskiej nowoczesności.

Zobacz też

reklama