Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

reklama
Możesz za darmo korzystać z waw4free, dzięki reklamom wyświetlanym na stronie.

Dziękujemy za nieblokowanie reklam w naszym serwisie. :-)
reklama

XIII Aukcja Nowej Sztuki domu aukcyjnego Art in House

XIII Aukcja Nowej Sztuki domu aukcyjnego Art in House

reklama
data Data: 20 Stycznia 2017, piątek

data Godzina rozpoczęcia: 19:30

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Officyna Art & Design, Al. Jerozolimskie 107 (pokaż na mapie)
Rok 2017 dom aukcyjny Art in House rozpocznie XIII Aukcją Nowej Sztuki. Odbędzie się ona 20 stycznia o godzinie 19:30, w Galerii Officyna Art & Design w Warszawie. Tym razem na licytację wystawionych zostanie 57 obrazów oraz jedna rzeźba.

Podczas XIII aukcji będzie można zobaczyć i zakupić między innymi prace artystów, którzy w Art in House jeszcze nie gościli. Wśród nich znajdują się obrazy: Olgi Pelipas – której płótna często ukazują kobiece akty w odrealnionym otoczeniu, Macieja Wierzbickiego – nawiązującego w swoich pracach do wizji świata opanowanego przez maszyny, Jana Dubrowina – artysty po mistrzowsku zestawiającego kontrasty kolorystyczne, Zbigniewa Gorlaka – profesora ASP, szczególnie zainteresowanego komercjalizacją, na swych obrazach przekonującego, że „wszystko jest towarem do przełknięcia”, Kamili Karst – obracającej się w swojej twórczości wokół świata fantazji, legend i mitów, Stanisława Kortyki – profesora ASP, malującego oniryczne przestrzenie, przepełnione kamiennymi stosami, tablicami i pozostałościami budynków, Tomasza Lubaszki – artysty, symbolicznie zarysowującego pejzaże, wykorzystującego w tym celu niezwykle oryginalną technikę, Anatola Martyniuka – malującego bajkowe pejzaże przepełnione delikatnymi barwami, Pawła Polisiaka – malarza, którego prace wibrują od energicznych, roztańczonych kresek. Każdego z tych artystów cechuje unikalne postrzeganie rzeczywistości oraz sposób jej ujęcia i chociaż styczniową aukcją rozpoczynają oni współpracę z Art in House, to w większości są doświadczonymi, uznanymi malarzami, o ugruntowanym dorobku twórczym.

– Na licytacji nie zabraknie również prac twórców, którzy towarzyszą nam od dawna. Niektórzy z nich są z nami od początku istnienia Art in House – mówi Anita Wolszczak, współwłaścicielka domu aukcyjnego. – Pojawią się więc też między innymi płótna Wojtka Brewki, Krzysztofa Ludwina, Lecha Batora, Joanny Misztal, Moniki Mrowiec, Marka Konatkowskiego oraz wielu innych.

Anita Wolszczak, która z wykształcenia jest historykiem sztuki, kuratorem wystaw i specjalistą w zakresie renowacji zabytków dokonuje bardzo dokładnej selekcji dzieł pojawiających się na aukcji.

– Oceniam przede wszystkim warsztat artystyczny, rzetelność wykonania pracy, jej estetykę, ale również wcześniejszą karierę danego twórcy i jego osiągnięcia – podkreśla współwłaścicielka Art in House.

Cena wywoławcza każdej z prac wynosi 1 000 zł.

Aukcja odbędzie się 20 stycznia 2017 roku w Galerii Officyna Art & Design (Al. Jerozolimskie 107, Warszawa) o godzinie 19:30.

W dniu aukcji wszystkie obiekty będzie można oglądać na miejscu, już od godziny 12:00, a opowiedzą o nich Anita Wolszczak oraz Katarzyna Jedynak – specjaliści domu aukcyjnego Art in House.
 udostępnij tweetnij dodaj Zapisz w kalendarzu
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!

Zobacz też

reklama