Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

newsletter waw4free fanpage aplikacja
reklama
reklama

XIII Aukcja Nowej Sztuki domu aukcyjnego Art in House

XIII Aukcja Nowej Sztuki domu aukcyjnego Art in House

reklama
data Data: 20 stycznia 2017, piątek

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:30

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Officyna Art & Design, Al. Jerozolimskie 107 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Rok 2017 dom aukcyjny Art in House rozpocznie XIII Aukcją Nowej Sztuki. Odbędzie się ona 20 stycznia o godzinie 19:30, w Galerii Officyna Art & Design w Warszawie. Tym razem na licytację wystawionych zostanie 57 obrazów oraz jedna rzeźba.

Podczas XIII aukcji będzie można zobaczyć i zakupić między innymi prace artystów, którzy w Art in House jeszcze nie gościli. Wśród nich znajdują się obrazy: Olgi Pelipas – której płótna często ukazują kobiece akty w odrealnionym otoczeniu, Macieja Wierzbickiego – nawiązującego w swoich pracach do wizji świata opanowanego przez maszyny, Jana Dubrowina – artysty po mistrzowsku zestawiającego kontrasty kolorystyczne, Zbigniewa Gorlaka – profesora ASP, szczególnie zainteresowanego komercjalizacją, na swych obrazach przekonującego, że „wszystko jest towarem do przełknięcia”, Kamili Karst – obracającej się w swojej twórczości wokół świata fantazji, legend i mitów, Stanisława Kortyki – profesora ASP, malującego oniryczne przestrzenie, przepełnione kamiennymi stosami, tablicami i pozostałościami budynków, Tomasza Lubaszki – artysty, symbolicznie zarysowującego pejzaże, wykorzystującego w tym celu niezwykle oryginalną technikę, Anatola Martyniuka – malującego bajkowe pejzaże przepełnione delikatnymi barwami, Pawła Polisiaka – malarza, którego prace wibrują od energicznych, roztańczonych kresek. Każdego z tych artystów cechuje unikalne postrzeganie rzeczywistości oraz sposób jej ujęcia i chociaż styczniową aukcją rozpoczynają oni współpracę z Art in House, to w większości są doświadczonymi, uznanymi malarzami, o ugruntowanym dorobku twórczym.

– Na licytacji nie zabraknie również prac twórców, którzy towarzyszą nam od dawna. Niektórzy z nich są z nami od początku istnienia Art in House – mówi Anita Wolszczak, współwłaścicielka domu aukcyjnego. – Pojawią się więc też między innymi płótna Wojtka Brewki, Krzysztofa Ludwina, Lecha Batora, Joanny Misztal, Moniki Mrowiec, Marka Konatkowskiego oraz wielu innych.

Anita Wolszczak, która z wykształcenia jest historykiem sztuki, kuratorem wystaw i specjalistą w zakresie renowacji zabytków dokonuje bardzo dokładnej selekcji dzieł pojawiających się na aukcji.

– Oceniam przede wszystkim warsztat artystyczny, rzetelność wykonania pracy, jej estetykę, ale również wcześniejszą karierę danego twórcy i jego osiągnięcia – podkreśla współwłaścicielka Art in House.

Cena wywoławcza każdej z prac wynosi 1 000 zł.

Aukcja odbędzie się 20 stycznia 2017 roku w Galerii Officyna Art & Design (Al. Jerozolimskie 107, Warszawa) o godzinie 19:30.

W dniu aukcji wszystkie obiekty będzie można oglądać na miejscu, już od godziny 12:00, a opowiedzą o nich Anita Wolszczak oraz Katarzyna Jedynak – specjaliści domu aukcyjnego Art in House.
Głodni po evencie?
3 darmowe dostawy z kodem "waw4free" od Uber Eats
Kliknij po szczegóły. :)
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę
reklama
reklama


Zobacz też

reklama
kup nasze gadżety! :-)