Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki!

reklama
waw4free utrzymuje się z reklam wyświetlanych na stronie. Staramy się, aby nie były irytujące. Dziękujemy za nieblokowanie reklam w naszym serwisie. :-)
reklama

"Silniejszy od nienawiści" - spektakl warszawskich kleryków

"Silniejszy od nienawiści" - spektakl warszawskich kleryków
Data: 15 Stycznia 2017, niedziela, Godzina: 9.00
Miejsce: Warszawa - Śródmieście (pokaż na mapie)
Klerycy III roku WMSD w Warszawie wystawią historię Tima Guénarda, mistrza Francji w boksie, na podstawie jego autobiografii „Silniejszy od nienawiści”.

Bohater po wielu latach życia na krawędzi, dzięki własnemu uporowi i pomocy wspólnoty „Arka” Jeana Vanier całkowicie zmienił swoje życie.

Spektakl będzie grany od 10 grudnia 2016 r. w sali teatralnej Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie (Krakowskie Przedmieście 52/54).

Wstęp wolny.
Rezerwacja wejściówek na stronie wydarzenia - link poniżej.

-----

Historię Tima Guénarda, mistrza Francji w boksie przedstawią w najnowszym, amatorskim spektaklu klerycy Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Premiera już 10 grudnia.

Stało się tradycją, że klerycy III roku WMSD w Warszawie na przełomie roku wystawiają sztukę teatralną. W tym roku zamierzają przedstawić historię Tima Guénarda, mistrza Francji w boksie, na podstawie jego autobiografii „Silniejszy od nienawiści”.

„Moje życie jest równie pokiereszowane jak moja twarz. Choćby mój nos. Złamany dwadzieścia siedem razy. Dwadzieścia trzy złamania to sprawa boksu; cztery dzieło mojego ojca. Najbardziej brutalne razy dostałem od tego, który powinien wziąć mnie za rękę i powiedzieć «kocham cię»”

Sztuka pokazuje życie Tima Guénarda, który jako małe dziecko został porzucony przez matkę, był katowany przez ojca i w konsekwencji jako nastolatek trafił do domu poprawczego. Ale i tam nie pozostał długo. Mając kilkanaście lat trafił na ulicę. Od tego czasu stała się ona jego domem i źródłem utrzymania. Bohater po wielu latach życia na krawędzi dzięki własnemu uporowi i pomocy ludzi związanych ze wspólnotą „Arka” Jeana Vaniera całkowicie zmienił swoje życie.

„Silniejszy od nienawiści” to wstrząsający, ale jednocześnie pełen nadziei spektakl, pokazujący historię człowieka, który potrafił wyzwolić się z zaklętego kręgu zemsty oraz przemocy i przebaczyć swoim oprawcom.

W realizację sztuki zaangażowanych jest 20 seminarzystów, którzy wcielają się w rolę profesjonalnych aktorów. Opiekę merytoryczną nad przedstawieniem sprawuje Beata Redo-Dobber, reżyser współpracująca z Operą Narodową w Warszawie.

Zobacz też

reklama