Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Stefan Wiechecki - Wiech. Homer warszawskiej ulicy

Stefan Wiechecki - Wiech. Homer warszawskiej ulicy
📅 Data: piątek, 30 września 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Wolskie Centrum Kultury "Klub Sąsiedzki" przy ul. Młynarskiej 35a (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Opowieścią o prozaiku, satyryku, publicyście, uważanym za uosobienie warszawskości autorze opowiadań i felietonów, powieści i wspomnień – Stefanie Wiecheckim, kończymy część prelekcyjną projektu "Historia Woli słowem zapisana", jednocześnie zapraszając młodszych i tych starszych mieszkańców dzielnicy na warsztaty, poświęcone minionemu i przyszłemu wizerunkowi Woli.

„Homer warszawskiej ulicy”, „Wiech” - jak był nazywany - urodził się 10 sierpnia 1896 w Warszawie na Woli. W roku 1916 wstąpił do I Brygady Legionów Polskich pod dowództwem Józefa Piłsudskiego, by już dwa lata później wrócić do cywila. Swą artystyczną karierę rozpoczął od występów na deskach warszawskich teatrów. Był autorem popularnych felietonów pisanych gwarą warszawską, przedstawiających w satyrycznym świetle mieszkańców Warszawy, a po II wojnie światowej i zagładzie miasta - mieszkańców warszawskich dzielnic: Targówka i Szmulowizny.

Na tę i inne historie z życia Stefana Wiecheckiego zapraszamy już 30 września br. do Klubu Sąsiedzkiego (Wolskie Centrum Kultury, ul. Młynarska 35a). Rozpoczynamy punktualnie o godz. 17.30.

Udział w prelekcji jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Projekt: Historia Woli słowem zapisana – cykl prelekcji o osobistościach i rodzinach wolskich” jest współfinansowany ze środków Dzielnicy Wola m. st. Warszawy.

Prelekcja pt. "Stefan Wiechecki - Wiech. Homer warszawskiej ulicy" realizowana jest w ramach projektu "Historia Woli słowem zapisana", który realizowany jest przez Fundację Arte, a który wpisuje się w rozpoczęte dn. 08 kwietnia br. dzielnicowe obchody okrągłego jubileuszu setnej rocznicy przyłączenia Woli i jej terenów - Wielkiej Woli, Koła i Czystego w granice administracyjne Warszawy. Miejsca te, powiększając obszar stolicy o ponad 8 tys. hektarów, mocno ją uatrakcyjniły i nadały niepowtarzalny, wielokulturowy charakter. Wraz z nowymi terenami, Warszawa zyskała znane na całym świecie zaplecze przemysłowe w postaci fabryk: Lilpop, Rau, Loewenstein czy Fabrykę Maszyn Gerlach i Pulst, a liczba jej ludności wzrosła o dodatkowe 100 tys. mieszkańców.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧