Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

FOKUS Kolumbia / Festiwal Skrzyżowanie Kultur

FOKUS Kolumbia / Festiwal Skrzyżowanie Kultur
📅 Data: wtorek, 26 września 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Plac Defilad 1 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Jak co roku Organizatorzy Festiwalu próbują przybliżyć jego uczestnikom - poprzez muzyczne i kulturalno-społeczne pozycje w programie - kolejne zakątki świata. Podczas tegorocznej edycji na świeczniku znalazły się Indie i Kolumbia. W programie bloku kolumbijskiego znalazły się panel dyskusyjny, rytualny pokaz parzenia kawy oraz warsztaty cumbii.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązuje rejestracja pod adresem: biuro@festival.warszawa.pl.

17:30-19:00 – Panel dyskusyjny „Cena kawy”
Debata z udziałem ekspertów z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW: prof. dr hab. Mirosławą Czerny, dr hab. Bogumiłą Lisocką-Jaegermann, dr Robertem Łuczakiem
Odległa Kolumbia to muzyka, literatura (w tym nagroda Nobla!), ale też i kawa. Kolumbia – obok Brazylii, Wietnamu i Indonezji – należy do czterech krajów produkujących ponad 60% światowej kawy. Z kolei prawie ¾ kawy na świecie jest spożywane w krajach, w których się jej nie uprawia. Popyt na kawę nieustannie wzrasta, a wartość globalnego rynku kawy to ponad 80 miliardów dolarów rocznie. O Kolumbii i Ameryce Środkowej, o rynku kawy, o skutkach społecznych i politycznych handlu kawą, o tym, jak my-konsumenci w Europie nieświadomie wpływamy na życie ludzi na drugim końcu świata, rozmawiają wybitni eksperci.

19:00 – pokaz rytualnego parzenia kawy wraz z degustacją

19:30-21:00 – warsztaty kolumbijskiej cumbii prowadzone przez Compañía de Danza Sentimiento Cimarrón
Kolumbijska cumbia narodziła się w dolinie rzeki Madalena w regionie Momposina i rozprzestrzeniła się wybrzeżu atlantyckim. Cumbia z pochodzi od słowa „cumbé” z regionu dzisiejszej Gwinei Równikowej i oznacza nic innego jak „fiestę”. Jej korzenie wywodzą się z tradycji afrykańskiej, ale jest owocem długiego i intensywnego krzyżowania między kulturami rdzennej ludności indiańskiej, hiszpańskich kolonizatorów z rytmami przywiezionymi na statkach „negreros” przez niewolników w czasach kolonizacji. W latach 40-tych z wybrzeża atlantyckiego i potańcówek na prowincji trafia w końcu na salony bogotańskich elit i wraz z rozwojem przemysłu muzycznego w latach 60-tych podbija parkiety w Ameryce Łacińskiej - głównie w Peru, Ekwadorze, Chile, Wenezueli i Argentynie. Na 13-tej edycji Festiwalu Skrzyżowania Kultur trafia na parkiety Warszawy!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty wykład inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę